Jak przewozić kota – najlepszy transporter dla kota

Transporter dla kota jest jedną z pierwszych rzeczy w jakie powinien zaopatrzyć się właściciel tego pupila. Jak mówi stare polskie porzekadło koty uwielbiają chadzać własnymi ścieżkami. Niestety dzieje się tak również gdy z pupilem wybieramy się do weterynarza. Niestety kota nie można przywiązać do smyczy tak jak psa. W ten sposób moglibyśmy mu zrobić jedynie krzywdę. Najlepszy jest wiec transporter dla kota. Dzięki niemu do minimum ogranicza się ryzyko ucieczki zwierzęcia. Niestety koty, które się zgubiły w zupełnie obcym miejscu są niemożliwe do odnalezienia. Transporter dla kota jest niezbędnych chociażby w trakcie podróży z kotem własnym autem. Wystraszony kot mógłby nam skoczyć na kark, kolana i w ten sposób mogłoby dojść do bardzo niebezpieczniej sytuacji na drodze.

Transporter dla kota – jak wybrać najlepszy?

Dobry transporter dla kota powinien być odpowiednio skonstruowany. Nie najlepszym pomysłem jest kupowanie transporterów z wikliny. Choć dobrze wyglądają i mogą stanowić kocie legowisko nie sprawdzają się na dłuższych dystansach. Kot niezbyt solidne zabezpieczenie transportera mógłby otworzyć własnymi łapkami. Wiklinę trudno też utrzymać w czystości. Najlepiej wybrać solidny transporter wykonany z odpowiedniej jakości materiałów, zapewniających bezpieczeństwo przewożonemu zwierzęciu. Przy wyborze transportera warto zwrócić uwagę na to w jaki sposób zamontowane są drzwiczki. Kto będzie miał trudności z wydostaniem się jeśli drzwiczki znajdują się od góry. Samo zamknięcie powinno być solidne, tak by kot nie miał możliwości ich otworzenia. Dobrej jakości transporter dla kota nie może też samoczynnie się otwierać. Istnieje jednak takie ryzyko, gdy zaczepy zostały wykonane w sposób mało solidny. Ponadto konstrukcja transportera powinna być dodatkowo wzmocniona gdy służyć ma do przewozu kota o sporej wadze. Najlepiej zdecydować się na produkty renomowanych firm.

Transporter dla kota

Na rynku znajdziemy też specjalne torby do przewożenia pupilów. Jest to lepszy wybór gdy nie posiadamy auta i musimy kota dostarczyć do oddalonej lecznicy. Torby na kołkach zapewniają doskonałą wentylację. Dzięki temu w upalne dni kot się nie męczy. Nie męczy się również właściciel kota. Wystarczy jedynie ciągnąc za sobą transporter bez konieczności użycia siły. W sklepach zoologicznych można co więcej znaleźć transportery, które można przymocować do bagażnika roweru. Jeśli nie chcemy zostawiać naszego zwierzęcia samego w domu taki transporter będzie idealny na wspólne wycieczki. Ciekawym rozwiązaniem dla tych często podróżujących z psami lub kotami są maty ochronne samochodowe. W ten sposób można uniknąć ryzyka zabrudzenia tapicerki przez naszego czworonoga. Przede wszystkim transporter nie może być zbyt ciasny. Kot musi mieć swobodę ruchu, inaczej odbija się to negatywnie na jego samopoczuciu. Transporter dla kota powinien być też solidnie wykonany. Powinien być łatwy do utrzymania w czystości no i też poręczny. Transporter pozwala zapanować nad zachowaniem przestraszonego pupila.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *