Karmy dla kotów – jaki skład jest najlepszy?

Sklepowe półki wręcz uginają się od produktów do żywienia kotów. To co nas ogranicza to jedynie zasobność naszego portfela. Wybierając jak najlepsze karmy dla kota należy zwracać uwagę głównie na skład pokarmu oraz jego zawartość kaloryczną. Karmy dla kotów powinny dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych- witamin, minerałów oraz kalorii. Do wyboru mamy przede wszystkim karmy suche i mokre. Z całą pewnością nie najlepszym pomysłem jest karmienie kota resztkami ze stołów. Układ pokarmowy kota w znaczącym stopniu różni się od tego jaki posiada człowiek. Dobra karma dla kota powinna składać się przede wszystkim z mięsa oraz produktów powstałych na bazie zwierzęcym. W diecie szczęśliwego kota dominuje więc mięso- warzywa to jedynie dodatek. Pod względem finansowym najbardziej opłaca się zakupom suchej karmy. By była ona jednak dobrze przyswajalna przez koci organizm musi być podawana razem z wodą. Kot musi się nawodnić. Według wielu ekspertów z zakresu kociego żywienia najlepsza jest więc karma podawana na mokro. Nie obciąża ona bowiem kocich nerek tak jak karma sucha.

Karmy dla kotów – sucha czy mokra?

Najrozsądniej jest jednak łączyć ze sobą karmy suche i mokre. Należy mieć na uwadze to, że wiele preparatów leczniczych stworzonych specjalnie z myślą o kotach ma tylko i wyłącznie formę suchą. Na kociej karmie na pewno nie warto oszczędzać. Oszczędności na pokarmie mogą odbić się na zdrowiu i wyglądzie naszego ulubieńca. Jeśli więc chcemy by nasz kot był szczęśliwy i cieszył się jak najlepszym zdrowiem warto zainwestować w produkty najwyższej jakości o urozmaiconym składzie. Warto w składzie karmy zwrócić na zawartość białka oraz jego jakość. Białko jak najwyższej jakości powinno stanowić podstawę karmy dla kotów. Produkty wysokowartościowe mają doskonale przygotowaną etykietę. Każdy składnik jest wyszczególniony. Produkty o niskiej wartości zwykle zawierają mnóstwo sztucznych i niezdrowych barwników oraz konserwantów. Wszystko to odbija się na kociej kondycji.

Karmy dla kotów

Dla przykładu dobra karma aż w 33 procentach powinna składać się z wysoko jakościowego białka. 20 % dobrej karmy powinny stanowić tłuszcze. Nie powinno też zabraknąć błonnika, wapnia, fosforu czy magnezu. Analizując skład poszczególnych produktów dla kota należy największą uwagę zwrócić przede wszystkim na zawartość białka. Pamiętajmy, że koty to zwierzęta mięsożerne. O ile psy bez szkody dla ich zdrowia mogą korzystać z diety wegetariańskiej to już w przypadku kotów może się to zakończyć ich śmiercią. Dobra karma to lepsza kocia kondycja, piękniejsza sierść i zdecydowanie lepsze samopoczucie naszego pupila. Karmy dla kotów wysokiej jakości są też szczegółowo opisane, każdy składnik jest wyodrębniony i dokładnie opisany. W lepszej karmie znajdziemy ponadto mączkę z kurczaka, kukurydzę oraz tłuszcz z kurczaka. Powinna też zawierać jak najmniejszą ilość sztucznych i szkodliwych konserwantów. Nie służą one ani w diecie ludzkiej ani kociej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *